Úvodná strana Predchádzajúca strana Kontakty

mosbanner
 

Stroje a technologické zariadenia na miešanie, emulgovanie, homogenizáciu, varenie a zahusťovanie za tlaku alebo vákua pre použitie v potravinárskom, kozmetickom a farmaceutickom priemysle.
    Zariadenie MULTIMIX
je predstaviteľom
moderného zariadenia -  kombinácie univerzálneho mixéra a vákuového kotla. Vďaka svojim vynikajúcim parametrom a všestrannosti Vám zaistí špičkovú kvalitu konečných výrobkov, takže nenahraditeľne patrí do vybavenie prevádzok v potravinárskom, kozmetickom a farmaceutickom priemysle.
 Vyznačuje typickými konštrukčnými prvkami známymi už z podobných zariadení na trhu, ktoré sú doplnené o vlastné vylepšenia. Moderný ergonomický dizajn s čistými líniami vyhovujúci prísnym hygienickým štandardom v potravinárskom, kozmetickom a farmaceutickom priemysle umožňuje čistú a hygienickú prevádzku, jednoduché čistenie a údržbu.
Základnú
časť zariadenia tvorí pracovná nádoba kónického tvaru s príklopným vekom, umiestnená na stabilnom podstavci. Veko sa odklápa a priklápa hydraulicky ovládaným ramenom a pripevňuje sa na nádobu svorkami. Na veku sú umiestnené rozličné vstupy na dávkovanie surovín a priezor. Centricky je umiestnené stieracie rameno poháňané elektromotorom s konštantným prevodom.
 Pracovná
nádoba je upevnená na kyvnom hriadeli a hydraulicky sa preklápa do uhla 100°, čo umožňuje jednoduché vyprázdňovanie. Iný spôsob vyprázdňovania je prostredníctvom ventilu v hygienickom prevedení na spodnej časti nádoby. Pracovná nádoba ako aj veko sú vybavené dvojplášťom, do ktorého sa striedavo privádza para alebo voda a tým sa zabezpečuje ohrev prípadne chladenie spracovanej hmoty.
Teplota je riadená prostredníctvom tepelného senzora (PT 100) v pracovnej nádobe.
Intenzívny ohrev je možné dosiahnuť priamym vstrekovaním pary cez ventil v spodnej časti nádoby. V strede na spodnej časti nádoby je namontované vysokootáčkové miešadlo s nožom typu mixér na rozmixovanie, homogenizáciu a emulgovanie, s vymeniteľnými nožmi a nastaviteľnými otáčkami do 3000 ot./min.
Celé zariadenie je
vyrobené z nehrdzavejúcej ocele kvality AISI 316L, prvky prichádzajúce do styku s výrobkom majú vysokoleštený povrch. Zariadenie sa ovláda počítačom, s rozhraním USB na sťahovanie údajov pre HACCP diagramy, s pamäťou s možnosťou uloženia do 100 receptúr.
  Zariadenie s malým objemom je vhodné na vývoj nových výrobkov a poskytne vynikajúcu službu v každom vývojovom laboratóriu.

K stiahnutiu:  pdf Multimix brožúra   youtubeMultimix video
 Typ Mm 15 Mm 25 Mm 70 Mm 140 Mm 250
 Kapacita 15 l 25 l 70 l 140 l 250 l
 Max. teplota 125°C 125°C 125°C 125°C 125°C
 Max. tlak 4 bar 4 bar 4 bar 4 bar 4 bar
 Max. vakuum -0,9 bar -0,9 bar -0,9 bar -0,9 bar -0,9 bar
 Výkon motora 6 kW 7,5 kW 20 KW 30 kW 50 kW
 Otáčky mixéra
 ot./min.
0-3000 0-3000 0-3000 0-3000 0-3000
 Otáčky stierača  20/min  20/min 20/min 20/min 20/min
 Materiál AISI 316L AISI 316L AISI 316L AISI 316L AISI 316L
multimix1

multimix2

multimix3
  Typické použitie v potravinárskom priemysle je pri výrobe:
- kečupov, paradajkových omáčok, salsy a dipov
- majonéz, dresingov, emulgovaných omáčok a dipov
- zeleninových, mäsových a rybacích paštét a nátierok
- tavených syrov, syrových krémov, nátierok a náplní,
  termizovaných syrov, zmrzlinových hmôt
- džemov, marmelád, ovocných plniek, vložiek a rôsolov
- cukrárskych a cukrovinkárskych hmôt, krémov, plniek a poliev,
  marcipánových hmôt
- horčice, arašidového masla, gaštanovej hmoty
- hotových jedál a polievok v gastronómii a cateringu

kecupmayomajka
polievkapomazankydresingy
    Typické použitie v kozmetickom a farmaceutickom priemysle je pri výrobe:
- kozmetických emulzií, suspenzií, krémov a gélov
- telových mliek a lotií, masiek, zubných pást a farieb na vlasy
- farmaceutických emulzií, suspenzií, krémov, mastičiek, gélov,
  odvarov a tinktúr
kozmetika1   kozmetik5
kozmetika 2kozmetik3
  Zariadenie MULTIVACH - pdfBrožúra Multivach
je moderné technologické zariadenie na koloidné mletie, homogenizáciu, dispergovanie a emulgvanie za vákua. Vo vákuovej zmiešavacej nádobe sa zložky zmiešajú, homogenizujú sa a emulgujú prechodom cez prietokový dispergátor - koloidný mlyn namontovaný na spodnej časti nádoby a spojený s cirkulačným potrubím. Dispergátor umožňuje nasávanie, čerpanie, a samočistenie pomocou CIP rotačných trysiek. Kvapaliny ako aj práškové komponenty sa dávkujú do zariadenia cez dispergátor pomocou vákua vytvoreného čerpadlom. Vďaka svojim vynikajúcim parametrom a všestrannosti Vám zaistí špičkovú kvalitu konečných výrobkov, takže nenahraditeľne patrí do vybavenie prevádzok v potravinárskom, kozmetickom a farmaceutickom priemysle.
Vyznačuje typickými konštrukčnými prvkami známymi už z podobných zariadení na trhu, ktoré sú doplnené o vlastné vylepšenia. Moderný ergonomický dizajn s čistými líniami vyhovujúci prísnym hygienickým štandardom v potravinárskom, kozmetickom a farmaceutickom priemysle umožňuje čistú a hygienickú prevádzku, jednoduché čistenie a údržbu.
Poskytuje širokú využiteľnosť v potravinárskom priemysle na výrobu majonéz, dresingov, kečupov, omáčok, mliečnych a iných poliev a plniek. V kozmetickom priemysle sa využíva pri výrobe emulzií, suspenzií, krémov a gélov, telových mliek a lotií, masiek, zubných pást a farieb na vlasy.Vo farmaceutickompriemysle zasa na výrobu disperzií, suspenzií a emulzií, vodičiek a sirupov, mastičiek a krémov.

Zariadenie je vybavené PLC riadiacim systémom Siemens . Všetky funkcie sú manuálne, polo alebo plne automaticky ovládateľné, opcionálne s receptúrnym manažmentom a monitorovacím systémom. Všetky funkcie a správy sú zobrazované na dotykovej obrazovke 12". Zariadenie sa dodáva vo veľkostiach od 20 l do 2000 l.

multivach
  Priemyselné vákuové kotle
Veľkokapacitné vákuové varné kotle o objemoch 1100 a 2300 litrov netto. Sú to vertikálne dvojplášťové tlakové nádoby s otieracím miešadlom určené na varenie, zahusťovanie, pasterizovanie a sterilizovanie za vákua rozličných ovocných, zeleninových, sladkých, kyslých a korenistých hmôt v potravinárskom priemysle. Zariadenia pracujú plnoautomaticky s PLC riadením s možnosťou zadania receptúr, parametrov procesu a meranie teploty, tlaku a sušiny. Sú kompletne vyrobené z nehrdzavejúcej ocele triedy AISI 316L vybavené plniacimi a vyprázdňovacími prístavbami, dávkovaním mikrokomponentov. Možnosť aseptického vyprázdnenia podporeného sterilným stlačeným vzduchom alebo dusíkom. Firma Enoop dodáva kompletné linky pre vaše technologické procesy vrátane potrubí, ventilov, čerpadiel a iných komponentov.
enoop6
  Hľadáte efektívnu a hospodárnu technológiu na miešanie, emulgovanie, homogenizáciu, varenie a zahusťovanie za tlaku alebo vákua
pre Váš spracovateľský alebo výrobný proces?

Obráťte sa na nás!
Poradíme Vám a poskladáme pre Vás na mieru šité riešenie.
dummies

 

Úvodná strana Predchádzajúca strana Kontakty