Úvodná strana Predchádzajúca strana Kontakty

mosbanner
 

Jedno- a dvojšnekové extrudéry a kompletné linky na extrudované cereálne a cukrovinkárske výrobky, kontinuálnu výrobu cesta a na zapuzdrenie senzitívnych komponentov.
  extruder1 extrudaty2
"Chrumky" boli prvé extrudované výrobky na našom trhu, tak dobre známe boli vyrábané na jednoduchých jednošnekových extrudéroch. Medzitým sa technológia vylepšila a zmodernizovala. Dnes ponúkame kompletné technológie na výrobu pochutín "snackov" rozličných tvarov a príchutí, instantných múk a kaší založených na jednošnekovom extrudéri. Ponúkame Vám dodávku kompletnej technológie od surovinového hospodárstva až po balenie aj s bohatým technologickým servisom a poradenstvom pri vývoji vlastných výrobkov.
Obráťte sa na nás so svojim projektom navrhneme a dodáme Vám optimálne riešenie.
chrunky
extruder2   extruder3        extruder4 extruder5
            Dvojšnekový extrudér                             vločkovacia stolica                     sušička/pražička systém ochucovania
  Sú základnými stavebnými prvkami modernej extrúznej technológie založenej na dvojšnekovom extrudéri v rovnakom smere otáčajúcimi, do seba vzájomne zapadajúcimi šnekmi, ktoré umožňujú spracovanie obilných, obilninových, strukovinových surovín a ich zmesí na výrobky racionálnej výživy, špeciálnej výživy (detská, diétna, bezlepková) ako aj rozličných pochutín a snackov. Moderná technológia je schopná vyrábať širokú variabilitu tvarov a foriem, ako aj viacfarebné koextrudované a plnené výrobky. Variácia chutí je takmer nevyčerpateľná.
Obráťte sa na nás so svojim projektom navrhneme a dodáme Vám optimálne riešenie.
extrudaty3
  extrudaty5extrudaty4extrudaty6 extrudaty8
  ext_dvojextruder8 ext_dvoj2 extruder9
Granulky zapuzdrených enzýmov a živých mikroorganizmov
  Nemecká firma HB-Feinmechanik je výrobcom špeciálnych dvojšnekových extrudérov. Ich technológia protibežných šnekov s hlboko rezanými závitmi je ojedinelá na trhu a poskytuje značné výhody. Šneky sa navzájom neotierajú a tým sa predlžuje ich životnosť. Materiál obteká šneky z každej strany a tým sa rovnomerne spracováva. Externý ohrev alebo chladenie je tak mimoriadne účinné. Firma HB-Feinmechanik vyvinula niekoľko patentovaných inovácií ojedinelých na trhu. Tak dokáže takýto extrudér pracovať pri otáčkach až do 1800/min., čo je jednoznačný rekord. To umožňuje konštrukciu menších strojov s vysokým výkonom. Ďalšou špecialitou je matrica s rezacím zariadením, ktoré dokáže vytvárať granulky o priemere 0,6 mm. Takéto extrudéry dokážu vyrábať všetky štandardné priamo a nepriamo expandované produkty na báze cereálnych múk, sójových, bôbových a iných bohatých surovín na škrob a na proteíny a ich kombinácií na potraviny a krmoviny.  Sú mimoriadne vhodné na zapuzdrovanie aróm, enzýmov, živých mikroorganizmov, alebo iných aktívnych komponentov, ako aj na výrobu granulátov rozličných typov od pracích prostriedkov až po chemické katalyzátory. aromy
Granulát zapuzdrených prírodných aróm aj s prírodnými farbivami
  extrucuk1         extrucuk2
Moderné dvojšnekové extrudéry sa využívajú aj pri kontinuálnej výrobe cukroviniek na miešanie, hnetenie, varenie formovanie cukrovinkárskych hmôt. Výhodne sa využíva aj princíp koextrúzie na tvorbu viacfarebných výrobkov s rozličnými chuťovými kombináciami. Radi Vám dodáme už zabehané riešenia ako aj technické novinky našich partnerov. Pripravujete projekt na kontinuálnu výrobu cukroviniek, obráťte sa na nás.
extrucuk3
extrucuk4
  Talianska spoločnosť Vomm vyvinula a dodáva jedinečné zariadenie na kontinuálnu výrobu cesta na princípe patentovanej "turbo technológie". Princípom tejto inovatívnej technológie je horizontálna valcovitá nádoba opatrená dvojplášťom na temperovanie, v ktorej osi sa otáča rýchlosťou až do 3000 ot/min hriadeľ s lopatkami, ktoré dodávajú turbulentný pohyb materiálu. Jednotlivé komponenty ako múka a roztoky soli, kvasníc, rozpustený tuk a pod. sa kontinuálne dávkujú na začiatku valcovitej nádoby, sú strhávané do turbulentného pohybu lopatkami, homogénne zmiešané a pozdĺž steny nádoby vyhnetané do rovnorodého cesta. Cesto sa pritom nedostáva do priestoru medzi lopatkami ale je posúvané v tenkej vrstve medzi koncom lopatiek a stenou nádoby a spracované  akoby v stovkách malých hnetačov za sebou. Spracovanie je šetrné a kvalita cesta vynikajúca. Je vhodné na výrobu cesta pre výrobky pekárske, pečiváreňské ako aj pre čerstvé cestoviny. Hľadáte riešenie pre kontinuálnu výrobu cesta? Firma Vomm Vám ponúka možnosť otestovania tejto inovatívnej technológie pre Vaše aplikácie vo svojom technologickom laboratóriu v Taliansku neďaleko Milána. vyrobnikcesta
  Hľadáte efektívnu a hospodárnu technológiu na kontinuálne spracovanie rastlinných surovín na moderné výrobky racionálnej výživy, na zapuzdrenie aktívnych komponentov, na výrobu pekárskych, cukrárskych a pečiváreňskych ciest, alebo na výrobu a tvarovanie cukrovinkárskych hmôt?
Obráťte sa na nás!
Poradíme Vám a poskladáme pre Vás na mieru šité riešenie.
dummies

 

Úvodná strana Predchádzajúca strana Kontakty